"Soms krijg ik van het Flexbureau een bericht dat er een dienst beschikbaar is en als ik dan zin en tijd heb kan ik altijd extra werken"

Marsha en Jessie
vertellen over hun werk als Verpleegkundige bij het HMC Flexbureau
Marsha en Jessie
vertellen over hun werk als Verpleegkundige bij het HMC Flexbureau
Marsha en Jessie hebben meerdere dingen met elkaar gemeen. Ze hebben allebei zowel de opleidingen verpleegkunde én beveiliging afgerond, komen uit gemeente Westland, dragen een groot hart voor de zorg én kiezen allebei voor flexibel werken via het Flexbureau van HMC. Wat is hun verhaal? Lees verder en laat je inspireren!
Een korte introductie..
Marsha is in 2012 bij HMC gestart als verpleegkundige op de kraamafdeling op locatie HMC Westeinde. Na 11 mooie jaren waarin ze met veel plezier op de kraam- en verlosafdeling heeft gewerkt was het voor haar tijd voor een nieuwe stap. Het voelde als het juiste moment om iets heel anders te gaan doen. Ze gooide het roer om en solliciteerde buiten de muren van HMC naar een baan in een ander ziekenhuis op de dagbehandeling Maag- Darm- Leverziekten (MDL). “Het was een leuk ziekenhuis maar heel anders. En ja, ik kon daar alleen dagdiensten werken, was ineens in de weekenden vrij en had geen nachtdiensten meer, maar het klonk achteraf gezien mooier dan het was. Het contrast was voor mij té groot met de drukte die ik gewend was op de kraam- en verlosafdeling. Ik heb het Flexbureau van HMC binnen twee maanden gebeld en gevraagd of ik kon terugkomen, maar dan in de flexpool.” Buiten haar werkzaamheden in het ziekenhuis heeft Marsha namelijk nóg een baan als beveiliger in de evenementenbranche.
Jessie is in 2022 gediplomeerd als algemeen verpleegkundige. Haar opleiding heeft ze intern bij HMC gevolgd en daardoor heeft ze al de nodige afdelingen van ons ziekenhuis mogen ontdekken. Het verschil tussen haar opleiding beveiliging en verpleegkunde lijkt misschien groot, maar bij Jessie staan ‘afwisseling’ en ‘blijven leren’ als een soort rode draad centraal. “Als kind wilde ik altijd kraamverzorgster worden óf bij de recherche. De beveiliging voelde destijds als een logische stap. Ik heb het afgemaakt maar merkte al snel dat het niets voor mij was. Ik ontdekte al snel dat ik de zorg in wilde”. Na de beveiliging volgde dus de opleiding tot verzorgende en tenslotte de opleiding tot verpleegkundige. “In mijn tijd bij HMC heb ik al veel verschillende afdelingen gezien. Ik ben na mijn diplomering op de afdeling Traumatologie en Heelkunde blijven werken, een super leuke afdeling waar werkelijk geen dag hetzelfde is.” Het persoonlijke leven van Jessie stond echter ook niet stil. Na een avond cocktails drinken met een vriendin in ‘de cocktailbar om de hoek’ besluit Jessie al snel om haar werkzaamheden als verpleegkundige (tijdelijk) te gaan combineren met werken in de horeca. Ze zet haar contract in het ziekenhuis om naar een flexibel contract en sluit zich aan bij de flexpool. Inmiddels anderhalf jaar later is Jessie samen met de eigenaar van de cocktailbar. Ze wonen samen en inmiddels combineert Jessie haar werkzaamheden als verpleegkundige (via het HMC Flexbureau) met het nachtleven in Delft. Een combinatie die haar, op dit moment, veel energie geeft.
Flexibiliteit voor beide partijen
Het Flexbureau van HMC ondersteunt de verpleegafdelingen en de poliklinieken en vangt tijdelijke (dreigende) personeelstekorten op de afdelingen op. Om de continuïteit binnen de zorg te waarborgen neemt HMC via het Flexbureau flexibel inzetbare werknemers in dienst die ingezet kunnen worden op diverse afdelingen. Waar Jessie haar werk combineert met de cocktailbar, combineert Marsha haar werk met haar andere grote passie. Het werken als beveiliger in de evenementenbranche doet Marsha al sinds 2001. “Van dorpsfeesten in gemeente Westland tot festivals, carnaval in Breda, concerten in de Ziggo Dome en Ahoy, je kunt het zo gek niet bedenken. Mijn man deed dit ook als hobby. Hij was vaak in de weekenden en avonden weg en zo is dat eigenlijk ontstaan. Inmiddels doet mijn zoon dit ook naast zijn studie. Ik vind juist het gigantische contrast en de afwisseling heel leuk. In de ene branche werk ik voornamelijk met mannen samen, in het ziekenhuis werk ik met heel veel vrouwen. Daarnaast ben ik in het ziekenhuis natuurlijk heel erg met mijn hoofd bezig en kan ik mezelf echt geen foutje permitteren. Het uitgaanspubliek is heel anders.”
Voor het ziekenhuis is de flexibiliteit heel fijn. Voor Jessie en Marsha net zo goed. “Op donderdag werk ik altijd vast in het ziekenhuis en dan het liefste in de avonden. De rest van de week werk ik in de cocktailbar. Het kan zomaar zo zijn dat ik op een later moment weer fulltime in het ziekenhuis ga werken. Juist die flexibiliteit is zo fijn” aldus Jessie. “Voor mijn big-registratie moet ik in ieder geval 1 dag per week blijven werken. Omdat ik de roosters maak bij de cocktailbar kan ik zelf de regie houden. Toen ik meer uren bij de cocktailbar ging werken merkte ik ook dat ik het té leuk vind in de zorg om helemaal te stoppen. Het zorgen voor mensen past bij mij. Ik heb niet de ambitie om iedereen beter te maken, maar iemands dag nét wat specialer maken of iemand wat gezelligheid bieden is belangrijk voor mij. En nee, daar is niet altijd tijd voor maar daar máák ik als het even kan wel graag tijd voor. Ik ben nu eenmaal graag onder de mensen. In de horeca bezorg je iemand ook een leuke avond. De hectiek van het ziekenhuis vind ik leuk. Ik zou niet de hele dag stil kunnen zitten.”
Afwisseling
Maar wat maakt het werken voor het Flexbureau zo bijzonder? “Als je in de flexpool werkt zie je heel veel specialismen. De ene dag ben je met de hersenen bezig, de andere dag met de maag” aldus Marsha. “Mijn algemene kennis wordt wel weer heel erg omhoog gehaald, net als je voorbehouden handelingen. Juist die afwisseling is prettig, mij geeft het energie, al moet je er ook tegen kunnen. Ik dacht eerst ‘waar begin ik aan’, want ik kwam tenslotte van de kraamafdeling, maar de basis heb je gewoon. Natuurlijk vind ik de ene afdeling leuker om te werken dan de andere, maar er is geen afdeling waar ik niet wil werken”, zegt Marsha. “Eerst zag ik alleen andere verpleegkundigen van buiten het Moeder- en Kindcentrum in de kleedkamers. Mijn netwerk wordt steeds groter. Je moet wel goed kunnen aangeven wanneer je hulp nodig hebt bij bepaalde handelingen die je niet regelmatig doet. Ik merk gelukkig wel dat de collega’s allemaal heel welwillend zijn om je te helpen en dat iedereen blij is met de extra handen”.
Marsha werkt inmiddels ook 12 uur per week als Capaciteitscoördinator binnen HMC, waarbij ze in de avonden verantwoordelijk is voor de beddencoördinatie in het hele ziekenhuis. “Je moet een plekje zoeken voor mensen die worden opgenomen vanuit de SEH. Hoeveel bedden hebben we nog vrij in het huis? Hoe druk is het? Ik ga fysiek op de afdelingen langs en daar waar de zorgzwaarte heel hoog is, kan ik soms ook een handje helpen en bijspringen. Omdat ik veel afdelingen ken door mijn werkzaamheden voor het Flexbureau is dit voor mij een goede combinatie, al hoor ik natuurlijk niet meer echt bij een team. Wél ben ik lid van de personeelsvereniging waarmee ik vorig jaar ook naar Berlijn ben geweest.”
Jessie vult aan dat het werken voor het Flexbureau ook een goede manier is om te ontdekken wat je wél en niet leuk vind. “Als leerling heb ik natuurlijk ook op verschillende afdelingen gewerkt. Toch vond ik dat wel een andere ervaring omdat je in die positie nog veel meer aan het leren bent. Het werken op de verschillende afdelingen geeft me de kans om te ontdekken wat bij mij past” zegt Jessie.
“Ik denk dat het werken voor het Flexbureau echt helpt om een weg te vinden binnen het ziekenhuis. Ook qua uren is er veel mogelijk. Je kan een klein contract hebben maar ook altijd meer werken als je dat wilt. Voor mij geeft dat veel meer vrijheid” aldus Marsha.
“Soms mis ik het wel om te weten hoe het verder gaat met een patiënt nu ik minder uren werk én op verschillende afdelingen. Het ziekenhuis is natuurlijk geen verpleeghuis dus je weet ook dat iemand weer weggaat. Je hebt het niet in de hand en je kunt ook wanneer je meer uren werkt nét vrij zijn op het moment dat een patiënt naar huis gaat. Dat hoort er ook gewoon een beetje bij” zegt Jessie.
Op de vraag of er nog iets aanvullends is om te delen geven Marsha en Jessie tenslotte precies hetzelfde antwoord. Eerder hadden zij nooit op de locatie HMC Antoniushove gewerkt, maar dankzij de flexpool draaien ze daar nu ook geregeld een dienst. “Ik had zelf nog nooit op HMC Antoniushove gewerkt maar ik vind het écht een leuk ziekenhuis en weer zó anders dan HMC Westeinde. Het oncologische centrum brengt een heel andere populatie met zich mee en de patiënten hebben daar bijna allemaal een eigen kamer. De afwisseling maakt het voor mij extra leuk” sluit Marsha af.
"Waar ik eerst heel veel om mijn rooster heen moest werken merk ik dat er nu meer ruimte is om mijn eigen tijd in te delen”
Geïnteresseerd geraakt?
Heb jij naar aanleiding van de verhalen van Marsha & Jessie interesse om als verpleegkundige aan de slag te gaan bij het Flexbureau van HMC? Bekijk dan deze pagina en solliciteer direct!
Naar expertisepagina Flexbureau.